niedziela, 10 grudnia 2023r.

Jakie buty robocze? Na co zwrócić uwagę wybierając buty robocze?

photo 1593854519602 687eae339d57cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxoZWFsdGglMjBhbmQlMjBzYWZldHklMjBjbG90aGluZ3xlbnwxfDB8fHwxNjU4Mzk5ODkxixlibrb 1.2.1q80w1080

Buty robocze to bardzo ważny elementu stroju roboczego. Ponadto tę część ubioru nosimy przez cały czas będąc w pracy, dlatego bardzo ważne jest, aby takie buty były wygodne i nie miały negatywnego wpływu na stopy. Jakie więc obuwie, należy wybrać, aby było ono odpowiednie i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Buty robocze – jakie powinny być?

Szukając butów roboczych, musimy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Skóra stopy musi oddychać, dlatego nie powinniśmy wybierać obuwia, które uniemożliwia dotarcie powietrza do stopy. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza gdy buty te nosimy przez długi czas w ciągu doby.

Poza tym każdy but roboczy musi być wygodny. Powstawanie odcisków lub otarć ma negatywny wpływ na komfort pracy, a także na stan stóp. Złe dopasowanie butów po pewnym czasie może spowodować, że nasze stopy będą obolałe oraz będziemy się zmagać z innymi negatywnymi skutkami noszenia złych butów roboczych.

Wybór butów a wykonywana praca

Osoby planujące zakup butów roboczych powinni zwrócić uwagę na to, na jakim stanowisku będą pracować. W dużej mierze to od tego, czym się zajmujemy uzależnione jest jakie obuwie wybierzemy. Oprócz zwykłych butów roboczych, które miał okazję widzieć już  każdy z nas wyróżniamy również kalosze robocze, które znajdują zastosowanie w wielu pracach m.in. prace ziemne, prace w środowisku chemicznym czy praca w miejscach, gdzie znajduje się woda.

Są to tylko niektóre stanowiska, gdzie wymagane są kalosze robocze. Jeżeli więc i my szukamy takiego obuwia ważne jest, aby nie przepuszczały one wody oraz były antypoślizgowe. Ponadto takie kalosze powinny być wzmocnione i usztywnione, aby noga była w pewien sposób zabezpieczona.

Dlaczego wybór butów roboczych jest tak ważny?

Jak już wiadomo odpowiedni wybór butów, wpływa w dużym stopniu na komfort. Należy jednak wiedzieć, że buty zapewniają również w wielu przypadkach bezpieczeństwo.

Praca w warunkach, które mogłyby stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia pracownika to ogromna odpowiedzialność, dlatego w takiej sytuacji pracownik musi być prawidłowo zabezpieczony. W momencie, kiedy kupujemy buty, trzeba wybrać dobry rozmiar. Niekiedy zdarza się, że niektóre rozmiary są zaniżone lub zawyżone.

Wtedy warto dobierać obuwie po wymiarach wkładki. Oczywiście sklepy specjalizujące się w sprzedaży profesjonalnego obuwia oferują buty w rozmiarach, które są idealnie dopasowane do stopy.