WoW Token umożliwia graczom kupno czasu gry za złoto w grze lub kupno czasu gry za prawdziwe pieniądze i sprzedaż tego czasu gry poprzez token za złoto w grze. W tym poradniku dowiesz się jak kupić i sprzedać WoW Token.

Nie możesz sprzedać swoich tokenów? Dowiedz się więcej tutaj (WoW Token).

Podstawy WoW Token

 • WoW Tokeny oferują graczom bardziej płynny sposób na zdobycie czasu abonamentowego, balansu Battle.net oraz złota. Gracze mogą nabyć czas abonamentowy za złoto poprzez AH lub zarobić trochę dodatkowego złota kupując tokeny za pieniądze i sprzedając je na AH.
 • Dodatkowe złoto otrzymasz kupując WoW Token poprzez sklep w grze za gotówkę ($20 USD/$25 AUD/20 EUR), a następnie sprzedając je na WoW Token Auction House.
 • 30-dniowy czas subskrypcji jest nabywany za złoto poprzez zakup tokena w sekcji "WoW Token" na AH, a następnie wymianę tego tokena na czas gry. Konta, które straciły ważność i posiadają wystarczającą ilość złota, mogą zostać reaktywowane poprzez opcję "Reaktywacja poprzez złoto" na ekranie wyboru postaci.
 • WoW Tokeny są częścią specjalnego regionalnego Domu Aukcyjnego. Wszystko inne na AH jest dostępne dla całego serwera. Oznacza to, że każdy na serwerze amerykańskim może zakupić WoW Token, jeśli wystawiasz go z serwera amerykańskiego.
 • Cena złota dla tych tokenów na AH nie jest ustalana przez graczy, lecz przez wewnętrzny algorytm. Będzie ona automatycznie wzrastać i spadać w zależności od popytu i podaży. Nie możesz wybrać ceny, za jaką chcesz wystawić token na aukcji, ani czasu trwania aukcji. Wszystkie tokeny wystawione na sprzedaż w danym regionie będą w danym momencie sprzedawane za tę samą cenę.
 •  WoW Token (srebrne tło) jest przedmiotem, który może zostać sprzedany na AH. Różni się on od WoW Token (złote tło), który jest przedmiotem, który daje Ci czas gry. Jest to o tyle korzystne, że nie możesz przypadkowo kliknąć na WoW Token i użyć tego przedmiotu na sobie!

WoW Token

Sprzedawanie WoW Token i zdobywanie złota

Sprzedawanie WoW Tokenów składa się z dwóch etapów: pozyskanie WoW Tokenów poprzez wpłatę pieniędzy i wystawienie ich na giełdzie Auction House.

 1. Pozyskanie WoW Token poprzez sklep w grze za gotówkę
 2. Otwórz sklep w grze. Przycisk "Sklep w grze" dostępny jest w czterech różnych miejscach:
 3. Na dole po lewej stronie ekranu wyboru postaci
 4. W górnej części menu gry, do którego można dostać się przez "Escape".
 5. W panelu interfejsu na lewo od przycisku Menu Gry.
 6. Okno pomocy, które pojawia się po kliknięciu na przycisk pomocy na wyświetlaczu WoW Token AH.
 7. Kliknij na opcję "WoW Token" po lewej stronie ekranu. Będziesz miał możliwość "Kup teraz" i podglądu aktualnej wartości aukcji.

Token kosztuje 20$ na serwerach US i 20€ na serwerach EU. Cena ta nie zmieni się z czasem. Zwróć uwagę na to, że jest to inny przedmiot niż ten, który możesz kupić na AH - nie możesz kliknąć na tę wersję i przez przypadek poznać czas gry.

Pojawi się okno potwierdzające zakup przedmiotu, jego koszt i sposób płatności. Kliknij X na górze po prawej stronie, aby anulować zakup, lub Kup Teraz, aby otrzymać przedmiot.
Po zakupie przedmiot zostanie dostarczony bezpośrednio do Twojego ekwipunku, a wiadomość e-mail z potwierdzeniem zostanie wysłana na Twój adres Battle.net.

Sprzedaż WoW Tokenów w Domu Aukcyjnym

 1. Wejdź do dowolnego Domu Aukcyjnego i kliknij na zakładkę "Aukcje". Kliknij na swój WoW Token prawym przyciskiem myszy, aby pojawił się on w rubryce "Przedmiot aukcji".
 2. Gdy aukcja zostanie ustawiona, wyświetli się aktualna stała cena złota i szacowany czas do sprzedaży. Jeśli jesteś zadowolony z ceny, kliknij na przycisk "Create Auction". Nie Ty ustalasz cenę, robi to Blizzard za pomocą swojego wewnętrznego algorytmu opartego na popycie i podaży.
 3. Pojawi się okno potwierdzenia z dokładną ceną złota, informacją, że Twój Token nie może zostać zwrócony i że aukcja nie może zostać anulowana. Jeśli Ci to odpowiada, kliknij na "Utwórz aukcję".
 4. Aukcja jest teraz utworzona i pojawia się wraz z innymi aukcjami w zakładce "Aukcje".
 5. Sprzedający nie może podać ceny kupna i czasu trwania aukcji dla WoW Tokenów, a kupujący mogą tylko wykupić WoW Tokeny, nie licytować. Nie ma żadnej kaucji.
 6. Otrzymujesz obiecaną Ci ilość złota w oknie potwierdzenia. Jeśli cena tokena wzrosła lub spadła od momentu wystawienia go na aukcji, nie ma to wpływu na ilość złota, którą otrzymasz.

Kupno WoW Token i otrzymanie Game Time

 1. Odwiedź dowolny Dom Aukcyjny i kliknij na opcję "Game Time" po lewej stronie zakładki "Browse".
 2. Zamiast listy przedmiotów, nazw i cen, jak to jest w zwyczaju na AH, zobaczysz na ekranie tylko WoW Token, aktualną cenę (bez możliwości negocjacji) i przycisk "Buyout".
 3. Na górze po prawej stronie panelu AH znajduje się przycisk pomocy, który wyjaśnia szczegółowo system WoW Token.
 4. Kliknij na przycisk Buyout, aby otrzymać WoW Token.
 5. Odbierz WoW Token ze skrzynki pocztowej, tak jak w przypadku zwykłej aukcji.
 6. Kliknij na token w swojej torbie, a pojawi się kilka okienek potwierdzających, aby dodać 30 dni czasu gry do Twojego konta World of Warcraft. Okna te są bardzo przydatne, ponieważ pokazują aktualne i nowe daty ważności konta.
 7. Maksymalnie 10 WoW Tokenów może zostać zakupionych na tydzień, maksymalnie 36 na 24 miesiące, a gracze mogą posiadać maksymalnie 10 tokenów w swoim ekwipunku w jednym czasie.
 8. Jeśli posiadasz konto, które już wygasło i wystarczającą ilość złota, możesz kupić WoW Token bezpośrednio z ekranu wyboru postaci. Złoto zostanie pobrane dla wszystkich postaci na wybranym przez Ciebie serwerze. Kliknij po prostu na przycisk "Reaktywuj za pomocą złota".

Jeśli posiadasz WoW Token na sprzedaż na AH, nie możesz go kupić w tym samym czasie. Pojawia się wówczas następujący komunikat o błędzie: "Wszystkie WoW Tokeny kupione w Sklepie muszą zostać sprzedane, zanim będziesz mógł kupić jeden z nich w domu aukcyjnym". Dotyczy to całego konta, więc jeśli postać A ma token na sprzedaż, postać B nie może go kupić.